Aktualności

Niektóre zioła zakłócają działanie leków i powodują poważne skutki uboczne
19.04.2018
2
Wiele leków ziołowych i innych produktów pochodzenia roślinnego może wpływać na działanie leków na receptę – przypomina „British Journal of Clinical Pharmacology”.
19.04.2018
2
Większość studentów cierpi na społeczny jet lag
10.04.2018
Ustalono, że jedynie 40 proc. studentów ma dostosowany do swej aktywności rytm dobowy. Badania potwierdziły, że ta grupa również najlepiej funkcjonowała i uzyskiwała lepsze oceny. Pozostałe osoby to „sowy” lub „skowronki”, czyli ci, którzy wolą późno albo wcześnie wstawać z łóżka.
Czy w Polsce uda się przegłosować projekt likwidacji zmiany czasu?
22.03.2018
Jesteśmy o krok od tego, by przegłosować projekt likwidacji zmiany czasu; na komisji poparły go wszystkie kluby, teraz wszystko zależy od dobrej woli marszałka Sejmu, abyśmy mogli przejść do drugiego czytania i go przegłosować - mówił w środę szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.
W nocy z soboty na niedzielę pośpimy krócej
21.03.2018
W nocy z soboty na niedzielę przesuniemy wskazówki zegarów i pośpimy o godzinę krócej. Przeczytaj, komu może zaszkodzic zmiana czasu z zimowego na letni.
My śpimy, a nasz mózg sprząta
19.03.2018
W ciągu całego dnia nasz mózg zbiera ogrom informacji. Jednak większość z nich nie ma dla nas znaczenia i należy je "posprzątać".
Paradoks chrapania
16.03.2018
Chrapanie zwykle nie budzi chrapiącego - to raczej problem otoczenia (wytwarzany wówczas hałas osiąga głośność nawet 90 decybeli!). Jednak to przede wszystkim chrapiącemu zagrażają różnego rodzaju problemy zdrowotne.
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Snu
16.03.2018
Podczas konferencji prasowej zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Snu dr hab. Adam Wichniak podkreślił, że liczba osób z okresowymi zaburzeniami snu (problemy z zasypianiem, wybudzanie w nocy czy zbyt wcześnie nad ranem) dramatycznie w naszym kraju wzrasta. Nieleczone mogą one prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem.
Nie demonizujmy bezsenności
06.03.2018
Osoby, które uważają, że mają problemy ze snem, są bardziej narażone na różne dolegliwości zdrowotne, niż osoby, które rzeczywiście mało śpią, ale niespecjalnie się tym przejmują – twierdzi prof. Kenneth Lichstein na łamach „Behaviour Research and Therapy”.