Aktualności

Zamknięcie i kwarantanna wpłynęły na jakość snu
15.01.2021
Lockdown i kwarantanna z powodu pandemii zmieniły sen Włochów, a często pogorszyły też jego jakość – wynika z badań prowadzonych na Uniwersytecie w Parmie. Odnotowano…
Epidemia negatywnie wpływa na jakość snu
06.11.2020
1
Epidemia Covid-19 ma negatywny wpływ na sen, pomimo że w jej trakcie ludzie śpią dłużej – wynika badania opisanego na łamach czasopisma „Frontiers in Psychology”.
Krótki sen skraca życie
17.07.2020
Dobra jakość snu ma kluczowe znaczenie dla zdrowia, a czas trwania poszczególnych jego faz może wpływać na długość życia – informują naukowcy na łamach „JAMA Neurology”.
Dłużej śpimy, ale czy lepiej? Jak pandemia wpłynęła na sen
29.06.2020
Z powodu lockdownu, zamknięcia szkół i zdalnej pracy zaczęto poświęcać na sen więcej czasu. Problem w tym, że czasami jest on zaburzany wybudzeniami i koszmarami.
Walka z Covid-19 może odcisnąć trwałe piętno na zdrowiu medyków
20.04.2020
Ponad jedna trzecia personelu medycznego walczącego z epidemią Covid-19 w Chinach miała problemy z bezsennością – wynika z badania opisanego we „Frontiers in Psychiatry”.
Sztuczna inteligencja pomoże diagnozować i leczyć zaburzenia snu
04.03.2020
Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji można poprawić efektywność i precyzję rozpoznawania i leczenia zaburzeń snu – informuje „Journal of Clinical Sleep Medicine”.
Więcej snu to mniejsze ryzyko urazu
25.02.2020
Osoby przesypiające co najmniej osiem godzin na dobę są w ciągu dnia mniej narażone na urazy mięśniowo-szkieletowe – wykazały badania amerykańskich specjalistów.
Zapach ukochanej osoby poprawia jakość snu
17.02.2020
1
Zapach partnera, nawet pod jego nieobecność, poprawia jakość snu – twierdzą kanadyjscy naukowcy z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej, którzy wykazali, że…