Aktualności
Udar mózgu zagraża nam podczas drzemki w podróży, biegania czy jazdy kolejką górską. Dlaczego warto mieć przy sobie poduszkę w kształcie rogala i jak jeszcze możemy się chronić? Zapraszamy do zapoznania się z rozmową z prof. Marcinem Gabrielem, chirurgiem naczyniowym.
Brytyjscy badacze zidentyfikowali mechanizm, który przyspiesza dostosowanie zegara biologicznego do nowych warunków - zawiadamia czasopismo "Current Biology".
22.07.2016
Przenośne rejestratory fal mózgowych pozwolą ustalić, jak nocne światła wpływają na sen kangurów mniejszych (Macropus eugenii).
22.07.2016
Dzięki kurczącym się synapsom podczas snu w mózgu tworzą się miejsca na nowe wspomnienia - twierdzi dr Giulio Tononi z University of Wisconsin-Madison. O jego badaniach informuje serwis "New Scientist".
14.07.2016
Czy śpiąc na dowolnie wybranym boku, mamy szansę równie dobrze się zregenerować? Jak się okazuje, bok bokowi jest nierówny.
06.07.2016
2
Liczne badania wskazują, że wielu z nas cierpi z powodu istotnych niedoborów składników odżywczych - co z kolei prowadzi do takich dolegliwości jak permanentne zmęczenie, gorsze samopoczucie, złe trawienie czy dolegliwości dermatologiczne.
05.07.2016
1
„Po dwutygodniowym stosowaniu pulsacyjnego pola magnetycznego zaobserwowano zmniejszenie bólów mięśniowo-stawowych o 46 proc., zmniejszenie odczuwanego zmęczenia o 44 proc. i poprawę jakości snu o 52 proc." – komentują działanie „antybiotyku XXI wieku” profesorowie IBF i dodają, że pole magnetyczne „jest tak samo niezbędne jak powietrze czy woda”.
05.07.2016
Zubożona flora bakteryjna jelita i podwyższony stan zapalny organizmu to czynniki, które występują u osób cierpiących na zespół chronicznego zmęczenia – czytamy na łamach czasopisma „Microbiome”.
30.06.2016