Aktualności
Najkorzystniejszy wskaźnik tzw. wieku serca w stosunku do wieku metrykalnego mają dorośli, którzy przesypiają 7 godzin w ciągu doby - wskazują wstępne wyniki nowego badania przeprowadzonego na Emory University w Atlancie (USA).
11.06.2018
Mechanizm leżący u podłoża działania melatoniny - hormonu związanego z rytmem snu i czuwania - odkryli naukowcy z Uniwersytetu Missouri (USA). Wyniki badania publikuje "Journal of Pineal Research".
23.05.2018
Nocne marki, czyli osoby, które późno wieczorem chodzą spać, są bardziej podatne na wiele chorób - ostrzegają badacze. Specjaliści doradzają, by osoby te - na ile to możliwe - zmieniły swoją aktywność dobową lub... pracodawcę.
16.05.2018
W najnowszym numerze czasopisma "Proceedings of the National Academy of Sciences" naukowcy z McGill University dowodzą, że ekspresja genów istotnych dla naszego układu odpornościowego i przemiany materii do zmian czasu się nie dopasowuje. Nie pozostaje to bez wpływu na stan naszego zdrowia.
12.05.2018
1
Naukowcy wykazali, że przyjmowanie przed snem wysokich dawek pewnej witaminy ułatwia ludziom przywoływanie z pamięci snów. Zdolność ta stanowi tymczasem pierwszy krok do nauki świadomego śnienia, co może przynieść wiele korzyści terapeutycznych.
Czwartą przyczyną zgonów na świecie w 2030 r. będą wypadki samochodowe, które często są związane ze zmęczeniem kierowców i zaburzeniami snu - twierdzą eksperci.
24.04.2018
Naukowcy potwierdzili to, co lekarze podejrzewali od dawna - późne chodzenie spać ma negatywny wpływ na zdrowie. Może prowadzić do problemów psychicznych, zaburzeń pracy serca, a nawet przedwczesnego zgonu.
20.04.2018
Wiele leków ziołowych i innych produktów pochodzenia roślinnego może wpływać na działanie leków na receptę – przypomina „British Journal of Clinical Pharmacology”.
19.04.2018
2