Aktualności

Wyśpij się do szkoły
18.11.2016
Zajęcia szkolne powinny zaczynać się później. Godziny rozpoczęcia lekcji w szkołach są niedostosowane do chronotypu uczniów, co negatywnie oddziałuje na ich zdolność do samoregulacji - informuje czasopismo „Pediatrics”.
Sama obecność urządzeń mobilnych w sypialni zaburza sen dzieci
10.11.2016
Już sama obecność w sypialni urządzeń takich jak smartfon czy tablet prowadzi do zakłóceń snu dzieci i młodzieży - donosi „JAMA Pediatrics”. Jak przypomina jeden ze współautorów pracy, wszelkie zaburzenia snu mają bardzo negatywne skutki zdrowotne: przyczyniają się do obniżenia odporności, spowolnienia wzrostu, problemów natury psychicznej (depresja, lęki), zwiększenia ryzyka otyłości.
Nocne zmiany bez znaczenia dla kobiet
07.10.2016
Ingerencja w zegar biologiczny jest mało znacząca dla ryzyka wystąpienia raka piersi u kobiet - dowodzą naukowcy.
Jak nauczyć się dobrego snu?
30.09.2016
Minuty i godziny mijają, a próby zaśnięcia spełzają na niczym. Gdy sen wreszcie przychodzi, jest płytki, przerywany i męczący. Po takiej nocy najprostsze obowiązki urastają do rangi problemu, a najbardziej wyczekane przyjemności wcale nie cieszą. Nasz organizm nie jest w stanie funkcjonować bez regularnej i odpowiedniej dawki odpoczynku.
Sen konkuruje z seksem
30.09.2016
Wydajemy miliardy euro na leki nasenne, specjalne materace, poduszki, herbatki ziołowe, relaksujące płyny do kąpieli, nawilżacze powietrza i inne produkty mające ułatwić nam zdrowy sen.
Uprzykrzająca życie migrena zapowiedzią niedoczynności tarczycy
30.09.2016
Naukowcy wykazali, że badani cierpiący na dolegliwości obejmujące częste bóle głowy są bardziej narażeni na rozwój niedoczynności tarczycy.
Stracić sen - czy to groźne?
29.09.2016
O co chodzi z narzekaniem na bezsenność? Mniej snu to przecież więcej czasu - na przyjemności, pracę, wszystko. Czy to prawda? Zachęcamy do zapoznania się z rozmową z dr. Michałem Skalskim, psychiatrą.
Systematyczne naświetlanie poprawia libido u mężczyzn
26.09.2016
1
Systematyczne naświetlanie prowadzi do wzrostu poziomu testosteronu oraz zwiększenia satysfakcji seksualnej u mężczyzn cierpiących na zaburzenia związane z osłabionym popędem płciowym. O wynikach swoich badań naukowcy poinformowali na konferencji European College of Neuropsychopharmacology, która odbyła się w dniach 17-20 września.