Aktualności
Wiedząc, że wieczorne nawyki dotyczące korzystania z elektroniki trudno zmienić, dr Ari Shechter z Columbia University Medical Center postanowił w godzinach wieczornych zablokować dostęp niebieskiego światła do oczu użytkowników elektroniki. Użył do tego żółto zabarwionych okularów.
Bezsenność jest czynnikiem ryzyka częstszego sięgania po alkohol przez młodzież w wieku 12-14 lat - wynika z badania, które publikuje czasopismo naukowe “Addictive Behaviors”.
17.12.2017
Osoby, które uważają, że mają problemy ze snem, są bardziej narażone na zmęczenie, lęk i inne dolegliwości zdrowotne, niż osoby, które rzeczywiście mało śpią, ale niespecjalnie się tym przejmują – czytamy na łamach „Behaviour Research and Therapy”.
08.12.2017
Osoby regularnie pracujące na nocne zmiany, a jest ich na świecie około 700 mln, są bardziej narażone na tycie. Do takich wniosków doszli naukowcy z Chinese University of Hong Kong, którzy przeanalizowali wyniki badań z lat 1999 - 2016.
07.12.2017
Występujący u starszych osób obturacyjny bezdech senny (OSA) może zwiększać ryzyko choroby Alzheimera - informuje czasopismo naukowe “American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine”.
01.12.2017
Niedobór snu zaburza komunikację pomiędzy komórkami nerwowymi i spowalnia przetwarzanie informacji związanych z pamięcią i postrzeganiem wzrokowym - zawiadamia czasopismo "Nature Medicine".
17.11.2017
1
Starsze panie, które śpią za krótko, są bardziej zagrożone chorobami układu krążenia – wynika z badania zaprezentowanego na kongresie Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego (AHA), które odbywa się w dniach 11-15 listopada w Anaheim w Kalifornii.
17.11.2017
Panie, które śpią za krótko, są bardziej zagrożone chorobami układu krążenia – wynika z badania zaprezentowanego na kongresie Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego, który odbył się w dniach 11-15 listopada w Anaheim w Kalifornii.