Aktualności
Mięta pobudza, rumianek uspokaja (a nawet ma właściwości usypiające), rozmaryn wzmacnia pamięć, a lawenda ją osłabia; poszczególne zioła mogą mieć duży wpływ na funkcjonowanie, zwłaszcza w przypadku osób w podeszłym wieku – wynika z badań brytyjskich naukowców z Uniwersytetu Northumbria.
08.05.2016
Steven Laureys z uniwersytetu w Liege w Belgii przeprowadził badania z użyciem skanowania mózgu, które nie wymagają żadnego udziału chorego, by określić jego stan i prawdopodobieństwo wybudzenia się.
Wzorzec snu jaszczurek jest podobny do ludzkiego i mógł pojawić się setki milionów lat temu – informuje „Science”.
To nie częstotliwość doświadczania stresu, ale sposób, w jaki na niego reagujemy, wiąże się z ryzykiem występowania chorób układu krwionośnego - informuje czasopismo naukowe "Psychosomatic Medicine".
23.04.2016
U pacjentów cierpiących na bezsenność pierwotną obserwuje się nieprawidłowości związane ze spójnością substancji białej w mózgu - wynika z badania opublikowanego w magazynie „Radiology”.
19.04.2016
Choć LSD zsyntetyzowano w roku 1938, dopiero teraz naukowcy uzyskali obrazy mózgu będącego pod wpływem tej substancji. Wyniki ich badań wyjaśniają m.in. częściowo występujące po LSD halucynacje, które przypominają sny.
13.04.2016
U pacjentów cierpiących na bezsenność pierwotną obserwuje się nieprawidłowości związane ze spójnością substancji białej w mózgu.
Dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które poprawiły swoje nawyki związane ze snem, uzyskiwały znacznie lepsze wyniki w nauce - wynika z badania kanadyjskich naukowców.
10.04.2016