Aktualności

Wapniowe sny
18.03.2016
Eksperymenty potwierdzają, że liczba przespanych godzin ma związek z aktywnością genów wpływających na poziom wapnia w komórkach mózgu. Naukowcy mają nadzieję, że ich badania przyczynią się do lepszego leczenia zaburzeń snu oraz związanych z nimi chorób neurodegeneracyjnych.
Naukowcy zachęcają do spania nago
18.03.2016
Dlaczego lepiej spać nago? Naukowcy wyjaśniają.
Trudne wychodzenie z bezsenności
17.03.2016
Mimo że bezsenność postrzegana jest jako choroba łagodna, wcale nią nie jest! Bardzo ciężko samodzielnie z niej wyjść. Przedstawiamy rozmowę z dr. hab. Adamem Wichniakiem, psychiatrą.
Moda na dziecko – nowy pomysł wiceministra
16.03.2016
Resort zdrowia zapłaci za uczenie dzieci, jak powinny się zachowywać, by w przyszłości nie mieć problemów z zajściem w ciążę. Celem jest zwiększenie dzietności w polskich rodzinach. W pierwszej kolejności edukacja skupi się na chłopcach.
Żyjąc 60 lat, 20 przeznaczamy na sen - warto spać komfortowo!
08.03.2016
Badacze uważają, że przez zmianę pozycji mamy wpływ na sny. Sprawdź, jak najlepiej układać swoje ciało podczas nocnego wypoczynku.
Czy zwierzęta śpią podobnie do człowieka?
08.03.2016
Dorosły słoń śpi na stojąco i krótko, podobnie żyrafa. Większość zwierząt kopytnych śpi na stojąco i robią sobie krótkie drzemki.
Skutki niesubordynacji w pracy
08.03.2016
Nie żyje człowiek, który wysłał pierwszego na świecie e-maila i stworzył typowy adres mailowy, wykorzystujący znak @. Kiedy wynalazca po raz pierwszy zademonstrował elektroniczną wiadomość kolegom, poprosił ich, żeby tego nie rozgłaszali, ponieważ to nie czymś takim miał się zajmować w pracy.
Bez snu stajemy się bardziej głodni
04.03.2016
Niedobór snu aktywuje sygnały chemiczne, które mogą potęgować potrzebę jedzenia niezdrowych przekąsek i w rozrachunku zwiększyć ilość spożywanych kalorii - odkryli badacze z Uniwersytetu Chicago. Może być to ważny krok na drodze do zrozumienia, dlaczego niektóre osoby mają skłonności do przejadania się, co jest istotnym czynnikiem rozwoju nadwagi.