Aktualności
Nie ma już wątpliwości, że różnego rodzaju zaburzenia snu, szczególnie bezdech senny, zwiększają ryzyko udaru mózgu - wykazały badania niemieckich specjalistów opublikowane przez „Neurology”.
05.08.2016
Farmaceuci złożyli już co najmniej kilkadziesiąt skarg do wojewódzkich sądów administracyjnych odnośnie zmuszania ich do bezpłatnego dyżurowania nawet wtedy, gdy – ich zdaniem – nikomu nie jest to potrzebne.
04.08.2016
5
To światło reguluje nasz rytm dobowy. A niedoświetlone biura mogą rozregulować nasz wewnętrzny zegar. O tym, co w organizmie nadaje naszemu życiu dobowy rytm, opowiada ekspert od snu i bezsenności prof. Russel Foster z Oksfordu.
02.08.2016
Kiepski sen wiąże się z zakłóceniem wielu procesów emocjonalnych u dzieci, m.in. zdolności do samokontroli, zauważania sygnałów niewerbalnych i identyfikowania cudzych emocji.
We wtorek i w środę lekarze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie przeprowadzą u pacjentów w śpiączce operacje wszczepienia stymulatorów mających poprawić ich kontakt z otoczeniem. Spośród ponad 130 chorych do operacji zakwalifikowano cztery osoby, młodych ludzi po urazach czaszkowo - mózgowych.
Udar mózgu zagraża nam podczas drzemki w podróży, biegania czy jazdy kolejką górską. Dlaczego warto mieć przy sobie poduszkę w kształcie rogala i jak jeszcze możemy się chronić? Zapraszamy do zapoznania się z rozmową z prof. Marcinem Gabrielem, chirurgiem naczyniowym.
Brytyjscy badacze zidentyfikowali mechanizm, który przyspiesza dostosowanie zegara biologicznego do nowych warunków - zawiadamia czasopismo "Current Biology".
22.07.2016
Przenośne rejestratory fal mózgowych pozwolą ustalić, jak nocne światła wpływają na sen kangurów mniejszych (Macropus eugenii).
22.07.2016