Aktualności

Poprzez lepszą jakość snu do zminimalizowania ryzyka PTSD
19.08.2016
Zespół stresu pourazowego rozwija się zwykle u osób, które doświadczyły w życiu poważnej traumy. Jego leczenie jest bardzo trudne. Twórcy zaprezentowanej niedawno metody uważają, że oprócz armii mogłyby z niej korzystać także inne służby działające w warunkach stresu, np.: ratownicy medyczni.
Lekarze potwierdzają wybudzenie ze śpiączki córki Ewy Błaszczyk
19.08.2016
Aleksandra Janczarska po szesnastu latach wybudziła się ze śpiączki - informują lekarze. Zaznaczają jednak, że wybudzenie Oli nie sprawi, że dziewczyna od razu wstanie i zacznie mówić (wypadek spowodował u niej wiele zmian i potrzebna jest dalsza rehabilitacja). Informacjom tym zaprzecza Fundacja Akogo. Sama Ewa Błaszczyk nie komentuje doniesień.
Kończą się prace legislacyjne w odniesieniu do kliniki
12.08.2016
Wkrótce gotowe będzie rozporządzenie umożliwiające uruchomienie w Olsztynie kliniki "Budzik" dla dorosłych, gdzie pacjenci w śpiączce uzyskają kompleksową pomoc.
150 miliardów dolarów na bezdech senny
12.08.2016
Nierozpoznany i nieleczony bezdech senny podnosi ryzyko kosztownych w leczeniu chorób – nadciśnienia, chorób serca, cukrzycy i depresji.
Pacjent ze stymulatorem wybudził się ze śpiączki
10.08.2016
W maju w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie przeprowadzono pionierskie operacje wszczepienia stymulatorów u czworga pacjentów w śpiączce. Teraz jeden z nich się wybudził. Jest z nim kontakt, rozumie, co się do niego mówi i odpowiada.
Spotkanie tak nudne, że zasypiasz? Wyglądaj na zainteresowanego
10.08.2016
Przeciętny dyrektor spędza na spotkaniach około czterech godzin dziennie, trochę słuchając osób, które mówią, a trochę przyglądając się tym, którzy nie mówią. Oznacza to, że wyraz twarzy milczących ma ogromne znaczenie.
Anestezjolog pracowała cztery doby z rzędu. Zmarła w trakcie dyżuru
10.08.2016
20
Ciało kobiety znaleziono w poniedziałek w nocy w dyżurce szpitala w Białogardzie. Według wstępnych ustaleń, przyczyną śmierci był zawał.
10.08.2016
20
Wierćmy się na zdrowie
08.08.2016
Okresowe poruszanie nogami i wiercenie się chroni nasze tętnice – informuje "American Journal of Physiology”. Jak zaznaczają autorzy badań, postukiwanie stopą nie zastąpi aktywności fizycznej, jednak w niektórych sytuacjach może być jedyną dostępną opcją.
08.08.2016