Aktualności

Jak nauczyć się dobrego snu?
30.09.2016
Minuty i godziny mijają, a próby zaśnięcia spełzają na niczym. Gdy sen wreszcie przychodzi, jest płytki, przerywany i męczący. Po takiej nocy najprostsze obowiązki urastają do rangi problemu, a najbardziej wyczekane przyjemności wcale nie cieszą. Nasz organizm nie jest w stanie funkcjonować bez regularnej i odpowiedniej dawki odpoczynku.
Sen konkuruje z seksem
30.09.2016
Wydajemy miliardy euro na leki nasenne, specjalne materace, poduszki, herbatki ziołowe, relaksujące płyny do kąpieli, nawilżacze powietrza i inne produkty mające ułatwić nam zdrowy sen.
Uprzykrzająca życie migrena zapowiedzią niedoczynności tarczycy
30.09.2016
Naukowcy wykazali, że badani cierpiący na dolegliwości obejmujące częste bóle głowy są bardziej narażeni na rozwój niedoczynności tarczycy.
Stracić sen - czy to groźne?
29.09.2016
O co chodzi z narzekaniem na bezsenność? Mniej snu to przecież więcej czasu - na przyjemności, pracę, wszystko. Czy to prawda? Zachęcamy do zapoznania się z rozmową z dr. Michałem Skalskim, psychiatrą.
Gdy chory jest nieświadomy
29.09.2016
Pacjent po wypadku czy w śpiączce nie jest w stanie decydować o sobie. Robi to za niego sąd. Od jego postanowienia przysługuje odwołanie. Problem w tym, że zwykle jest wykonalne w dniu wydania.
29.09.2016
Straciła skórę i włosy. Właściciel toru gokartowego wykorzysta lukę w prawie?
28.09.2016
1
Do zdarzenia doszło latem na torze gokartowym. Włosy siedemnastolatki wkręciły się w oś pojazdu. Dziewczyna straciła niemal połowę skóry głowy i bardzo dużo krwi. Po wypadku przewieziono ją do szpitala, a nastepnie wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej. Do tej pory przeszła już kilka operacji, ale przed nią jeszcze długa droga do zdrowia.
Systematyczne naświetlanie poprawia libido u mężczyzn
26.09.2016
1
Systematyczne naświetlanie prowadzi do wzrostu poziomu testosteronu oraz zwiększenia satysfakcji seksualnej u mężczyzn cierpiących na zaburzenia związane z osłabionym popędem płciowym. O wynikach swoich badań naukowcy poinformowali na konferencji European College of Neuropsychopharmacology, która odbyła się w dniach 17-20 września.
(Nie)zdrowe domy
22.09.2016
Polacy zdecydowanie gorzej oceniają zdrowotne warunki swoich domów aniżeli większość Europejczyków. Szczególnie boimy się zagrzybienia, pleśni, hałasu, przeciągów i chłodu. W dalszej kolejności również złej jakości powietrza w pomieszczeniach oraz za małej w nich ilości światła dziennego.
22.09.2016