Aktualności
Ponad jedna trzecia małych dzieci próbuje korzystać ze smartfonów i tabletów, zanim nauczy się chodzić albo mówić. Niemal trzy czwarte (73 proc.) rodziców pozwala dzieciom bawić się urządzeniami mobilnymi w czasie, kiedy krząta się w domu, 60 proc. podczas robienia zakupów, 65 proc. - żeby uspokoić dziecko, a niemal jedna trzecia (29 proc.) - przed snem.
28.04.2015
1
Unikanie nocnego podjadania pomaga utrzymać serce w dobrej kondycji do późnej starości – informuje „Science”.
26.04.2015
Łukasz Młodyszewski zwyciężył w tegorocznej środkowoeuropejskiej edycji konkursu Global Impact Competition. Polak w ramach swojego projektu DreamJay rozpoczął pracę nad algorytmem wywołującym sny, pomagającym zwalczać skutki zespołu stresu pourazowego przy pomocy aplikacji mobilnej.
20.04.2015
Aplikację na smartfona, która pomaga poprawić jakość snu dzieci, opracowali lekarze z Evelina Childrens Hospital w Londynie - informuje serwis BBC News/Health.
13.04.2015
Podczas badań na marmozetach (małpach szerokonosych) naukowcy z Uniwersytetu Cambridge zaobserwowali związek dwóch obszarów mózgu z utrwalaniem negatywnych wspomnień, leżących u podstaw zaburzeń lękowych - informuje czasopismo naukowe "Proceedings of the National Academy of Sciences".
05.04.2015
W trosce o zdrowie należy dbać o urozmaiconą dietę i dużą dawkę ruchu. Najnowsze badania dowodzą jednak, że to nie wystarcza. Ludzie niedosypiający są bardziej narażeni na przybieranie na wadze, nadciśnienie, cukrzycę, co często prowadzi nawet do otyłości.
31.03.2015
Milczenie ma znaczenie! Również w pracy mózgu. Okazuje się, że istnienie momentów ciszy, a więc chwil, kiedy jakaś grupa neuronów wspólnie milczy, może być niezwykle istotne w przetwarzaniu danych przez mózg. Badania prowadzono na razie na korze słuchowej szczurów poddanych anestezji uretanem (podczas głębokiego snu). W tym specyficznym stanie można dość łatwo obserwować zarówno stany synchronizacji neuronów, stany ciszy neuronalnej, a także chwile pracy niezależnej.
27.03.2015
Po raz pierwszy udało się wprowadzić świadome wspomnienia do mózgu myszy podczas snu. W podobny sposób można by w przyszłości zmieniać wspomnienia osób po dramatycznych przejściach.
12.03.2015