Aktualności
W maju w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie przeprowadzono pionierskie operacje wszczepienia stymulatorów u czworga pacjentów w śpiączce. Teraz jeden z nich się wybudził. Jest z nim kontakt, rozumie, co się do niego mówi i odpowiada.
Ciało kobiety znaleziono w poniedziałek w nocy w dyżurce szpitala w Białogardzie. Według wstępnych ustaleń, przyczyną śmierci był zawał.
10.08.2016
20
Farmaceuci złożyli już co najmniej kilkadziesiąt skarg do wojewódzkich sądów administracyjnych odnośnie zmuszania ich do bezpłatnego dyżurowania nawet wtedy, gdy – ich zdaniem – nikomu nie jest to potrzebne.
04.08.2016
5
We wtorek i w środę lekarze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie przeprowadzą u pacjentów w śpiączce operacje wszczepienia stymulatorów mających poprawić ich kontakt z otoczeniem. Spośród ponad 130 chorych do operacji zakwalifikowano cztery osoby, młodych ludzi po urazach czaszkowo - mózgowych.
"Doświadczenie pokazuje, że to, co jest zupełnie za darmo, częściej trafia do kosza lub jest odnoszone do aptek. Po trzecie, osoby starsze przyjmują za dużo leków. Boimy się, że niezamierzonym skutkiem tego projektu może być nasilenie zjawiska polipragmazji" - tak projekt bezpłatnych leków dla osób powyżej 75 r.ż. ocenia prof. dr hab. Tomasz Kostka, konsultant krajowy w dziedzinie geriatrii.
"Dopłaty do leków w ramach programu 75+ wyniosą w przyszłym roku 564 mln zł. We wrześniu znana będzie lista leków z dopłatą" - poinformował minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
Na terenie województwa lubelskiego elektroniczne zwolnienia lekarskie, tzw. eZLA, stanowią zaledwie 1,6 proc. wszystkich wystawionych zwolnień.
Unijne prawo nie pozwoli na to, by zakazać reklamy leków i suplementów diety - przyznaje Ministerstwo Zdrowia. Ale firmy z tej branży i tak chcą zasad, które określą, co wolno, a czego nie w reklamach suplementów diety.
11.07.2016