Aktualności
Włoscy neuropsycholodzy opisali niezwykle rzadki przypadek mężczyzny, który w następstwie urazu mózgu zaczął nagle mówić po francusku. Dodatkowo obsesyjnie naśladuje francuski styl życia: kupuje bagietki, czyta prasę, ogląda filmy w tym języku, a rano, otwierając okna sypialni, woła do przechodniów z euforią: "Bonjour!".
21.06.2016
Media co jakiś czas opisują osoby z tą przypadłością, zwłaszcza gdy dotknięci schorzeniem nieszczęśliwcy dopuścili się gwałtów (sądy uniewinniają takich sprawców). Przeczytaj, co jeszcze "dziwnego" robimy podczas snu.
W leczeniu i zapobieganiu chronicznej bezsenności dążenie do ograniczenia czasu spędzanego w łóżku to jeden z elementów terapii.
20.06.2016
Prace nad stworzeniem wykazu bezpłatnych leków dla osób powyżej 75. roku życia trwają; na początku sierpnia będzie on znany - zapowiedział w poniedziałek minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
Głuchym, podobnie jak słyszącym, zdarza się mówić przez sen. Robią to migając. Nie ma w tym nic dziwnego i zaskakującego - przekonuje dr Paweł Rutkowski.
15.06.2016
Chociaż niebieski może się wiązać z negatywnymi konsekwencjami, np. trudnościami w zasypianiu, światło o takim odcieniu daje korzystne efekty w miejscach pracy wymagających uważności i szybkiego podejmowania decyzji, np. w salach operacyjnych.
Od dekady leży w śpiączce po tym, jak anestozjolog przebił jej tchawicę. Rehabilitacja kosztuje rodzinę pacjentki kilka tysięcy zł miesięcznie.
14.06.2016
6
Wysoki odsetek osób cierpiących na migreny ma łagodne deficyty witaminy D, ryboflawiny i koenzymu Q10 - poinformowali naukowcy podczas 58. dorocznego zjazdu American Headache Society.
14.06.2016