Aktualności

Osoby cierpiące na bezsenność zagrożone zachorowaniem na astmę
03.02.2017
Problemy z zasypianiem, budzenie się w nocy i słaba jakość snu to czynniki, które znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia objawów astmy – zawiadamiają naukowcy.
Jest sposób na to, by kłaść się spać wcześniej i być wypoczętym w ciągu dnia
03.02.2017
Siedzenie przed telewizorem, czytanie czy bawienie się smartfonem do późna w nocy może powodować u niektórych problemy z wysypianiem się. Tymczasem istnieje sposób, by skutecznie "zresetować" nasz biologiczny zegar.
Gorsza jakość snu to mniej udany seks po menopauzie
02.02.2017
Problemy ze snem u kobiet po menopauzie mogą nie tylko zwiększać ryzyko nadciśnienia, choroby wieńcowej serca czy depresji, ale też negatywnie wpływają na aktywność seksualną. Do takich wniosków doprowadziła naukowców analiza danych dotyczących niemal 94 tys. kobiet w wieku od 50 do 79 lat.
Jak sypiają osoby kreatywne?
31.01.2017
Osoby charakteryzujące się dużą dozą kreatywności posiadają specyficzne nawyki senne. Wyniki badanych różniły się w odniesieniu do dominującego rodzaju umiejętności: werbalnych lub wizualnych.
Tylko dwie i pół minuty do północy... wg Zegara Zagłady
27.01.2017
Jak mówią twórcy urządzenia, przesuwanie się wskazówek zegara związane jest z wydarzeniami, które dzieją się na świecie. Po raz pierwszy tak duży na to wpływ miały słowa jednej osoby...
27.01.2017
Środki owadobójcze mogą zaburzać rytm biologiczny człowieka
27.01.2017
1
Niektóre syntetyczne środki owadobójcze mogą wiązać się z receptorami melatoniny i zaburzać nasze rytmy biologiczne - informuje pismo "Chemical Research in Toxicology”.
1,5 mln Polaków choruje na bezdech senny
27.01.2017
Nieleczony bezdech senny zwiększa ryzyko występowania takich poważnych schorzeń, jak choroba wieńcowa serca, nadciśnienie tętnicze, groźne dla życia arytmie, udar mózgu, cukrzyca.
Młodzi ludzie budzą się w nocy, aby skorzystać z mediów społecznościowych
19.01.2017
Jedna na pięć młodych osób budzi się w nocy, aby opublikować lub sprawdzić wiadomości w mediach społecznościowych - wynika z badania opublikowanego w najnowszym numerze „Journal of Youth Studies”.